infoviz.cz

Nesnesitelné horko - zajímavé počasí/klima

Kategorie
počasí a klima
Klíčová slova
extrém, teplota
Verze
1.0 (žádné další verze)
Publikováno
28. 5. 2023
Autor
Jáchym Brzezina
Stáhnout
Sdílet
Vytvořeno pro
Infoviz
Zdroj
NOAA, Kubecka P., 2012, Washington Post
 349×    8×  Transkript infografiky

I lidé, mající rádi vysoké teploty a léto, by se v kalifornském Death Valley (Údolí smrti) necítili dobře. Průměrná denní maxima zde v červenci dosahují více než 45 °C. Ve všech měsících od května do září byly naměřeny teploty přesahující 50 °C, v červnu a srpnu až 55 °C.

Červencové historické maximum 56,7 °C bylo zaznamenáno 10. července 1913 ve Furnace Creek Ranche v oblasti Údolí smrti v Kalifornii, -58 m n. m. Toto číslo bylo potvrzeno Světovou meteorologickou organizací a je dodnes považováno za nejvyšší věrohodně naměřenou teplotou vzduchu na Zemi. Uvádí se také, že na stejném místě byla naměřena i historicky nejvyšší přízemní teplota 93,9 °C, konkrétně 15. července 1972. Byla zde také naměřena historicky nejvyšší měsíční průměrná teplota, +42,3 °C v červenci 2018.

Ani v noci byste se zde moc neochladili. Průměrná denní minima se v letním období pohybují kolem 30 °C. Historická nejnižší, kdy naměřená teplota v srpnu? 18 °C.

Spoléhat příliš nelze ani na osvěžení deštěm. V průměru zde ročně spadne jen kolem 55 mm srážek, v letním období v průměru 2 až 3 mm za měsíc, což je velmi málo. V červenci, nejteplejším měsíci, se tu vyskytne v průměru jen jeden den se srážkami, v červnu jeden srážkový den za 3 roky.